Már lehet pályázni munkásszállás-kialakítási támogatásra

  • MTI/Adózóna

Szeptember 30-áig nyújthatnak be pályázatot a versenyszféra vállalkozásai munkásszállások kialakítására. A program feltételei a vendégmunkások alkalmazásának korlátok közé szorításával összhangban tovább szigorodtak – olvasható a kormany.hu-n.

A program részletei már elérhetők a lebonyolító OFA Nonprofit Kft. honlapján. Ezek szerint a „Munkásszállások a versenyszférában” elnevezésű munkaerőpiaci program célja 80–200 férőhelyes munkásszállások kialakításának, építésének ösztönzésével javítani a munkaerő-áramlás lehetőségét azokban a térségekben, ahol nincs számottevő munkaerő-tartalék.

A program keretében megvalósítható tevékenység: új ingatlan (munkásszállás) építése vagy munkásszállás kialakítása meglévő ingatlan felújításával.

Gazdasági társaságok pályázhatnak, ha legalább három lezárt teljes üzleti évvel rendelkeznek, és a támogatási igény benyújtását megelőző lezárt üzleti évben legfeljebb 12 ezer munkavállalót foglalkoztattak. További feltételek a pályázati felhívásban találhatók.

A pályázat benyújtásának végső határideje: 2024. szeptember 30.

A támogatási szerződések megkötésének végső határideje: 2025. október 31.

A beruházási projekt megvalósításának végső határideje: 2027. október 31. – áll az ofa.hu-n.

A program elsősorban a magyar munkavállalókat segíti – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára az M1 "Ma reggel" című műsorában és a Kossuth rádió "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorának szerdai adásában. Czomba Sándor kiemelte: már a pályázati kiírásban is megjelenítik, hogy legalább ötven százalékban magyart kell a munkásszálláson elszállásolni és csak abban az esetben lehet más nemzetiségűeket, ha nincs magyar jelentkező.

A pályázóknak tíz év fenntartási kötelezettségük van; az első két évben a feltöltésre türelmi időt kapnak.

Az államtitkár hozzátette: a jelentkezőnek már a pályázat benyújtásakor be kell mutatnia olyan szerződéseket, amelyek egyértelműen bizonyítják, hogy rövid időn belül magyar munkaerővel fel tudja tölteni a szálláshelyet. Példaként említette, hogy szerződést kell kötni a térségben működő vállalkozásokkal, amiben vállalják, hogy bizonyos időn belül a megfelelő létszámot biztosítani fogják.

Míg korábban önkormányzatok is pályázhattak, addig ezúttal csak a versenyszféra szereplői. Ennek oka, hogy előzőleg számos olyan helyre is épült munkásszálló, ahol nehéz volt feltölteni a létszámot.

Czomba Sándor hangsúlyozta, hogy a szállásoknak környezetbarát módon, a kor követelményeinek megfelelően kell épülniük. Nyolcvan százalékban kétágyas szobákat kell kialakítani és csak húsz százalékban lehet négyágyas szobákat, viszont ehhez megfelelő mosdó, szárító és mosási lehetőséget kell biztosítani.

Az államtitkár elmondta azt is, hogy Budapest kivételével mindenhonnan be lehet nyújtani a pályázatokat.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tartósan beteg munkavállaló végkielégítése

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Német állampolgár

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Öregségi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink