10 találat a(z) biztonsági őr cimkére

Minimál óradíj készenléti jellegű munkakörben Kérdés

Biztonsági szolgálat műszakpótléka Kérdés

A készenléti jellegű munkakör előnyei és buktatói Cikk

A vállalkozások érthető módon keresik az olyan munkaidő-beosztási lehetőségeket, mely számukra jelentős mozgásteret biztosítanak. Különösképpen érvényes ez a jelen járványügyi helyzetben, amikor a munkaerő megszervezése komplex akadályokba (megbetegedés, munkaerőhiány stb.) ütközhet. Nézzük, mire is kell ügyelnünk a készenléti jellegű munkakörre vonatkozó szabályok alkalmazásakor:

Biztonsági őrök bérpótléka Kérdés

Biztonsági és telepőrök pótlékai Kérdés

Tisztelt Szakértő ! A cég telepőröket foglalkoztat (3 fő) készenléti jellegű munkakörben. Egymást váltva, 24 órát dolgoznak, reggel 6-tól másnap reggel 6 óráig. Kérdésem, hogy jár-e nekik vasárnapi pótlék (50 százalék), éjszakai 15 százalék pótlék és a munkaszüneti napra (100 százalék) pótlék ? Előre is köszönöm válaszát.

Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum? Így kell megállapítani Cikk

Jelentősen emelkedett a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege, amely számos munkáltatót és – a statisztikai adatok szerint több mint egymillió – munkavállalót érint. Tapasztalataink szerint a munkáltatóknak továbbra is nagy fejtörést okoz, hogy mely esetekben kell legalább a garantált bérminimumot megfizetni a dolgozóknak.

24 órás munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéseket szeretném feltenni: Az intézményünknél( Kjt. hatálya alá tartozó költségvetési szerv) 24-48 órás szolgálatban dolgoznak a biztonsági őrök. A munkakezdés 07.00-07.00 óra között történik, ettől eltérés csak úgy van (ha a szolgálat úgy kívánja), hogy 07.00-19.00 óráig tart a munkaidő. Folyamatos munkarendben dolgoznak, ünnep- és munkaszüneti napokon is. Jár nekik műszakpótlék vagy éjszakai pótlék? Ha igen, mennyi és mikortól? Takarítókat úgy szeretnénk alkalmazni, hogy 09.00-20.00 óra között lenne a munkaidejük, 2 nap munkavégzés 2 nap szabadidő váltakozásával. A munkavégzésük folyamatos munkarendben történne, mivel az intézmény nyitvatartása folyamatos az előbb említettek szerint. Rájuk milyen szabályozás vonatkozik? Jár valamilyen pótlék számukra? Válaszát előre is köszönöm, üdv.

Biztonsági őr – szabadság és betegállomány Kérdés

Biztonsági őrnek a munkáltatója miért nem számol el szabadságot vagy táppénzt? 12/24 és 24/48 órában dolgoztatnak. Miért nem fizetnek, amikor a szabadságot nyilvántartják a bérpapíron? Se nem adják ki, se nem fizetnek a szabadságért, betegállománynál sincs táppénz. Jogos-e ez, ha igen, magyarázzák el, miért helyes a munkáltató döntése. Arról nem beszélve, hogy egy éve ugyanott dolgozik, de már három munkaszerződése van. Szabályos ez? Kérem, legyenek szívesen eligazítani ebben a "fertőben".

Szabadság idejére járó távolléti díj kiszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Ön segítségét kérem, mert több eltérő véleményt olvastam. Biztonsági őrökről lenne szó. 1 nap munka (24 óra), majd 2 nap szabadnap. Általában 10 munkanap egy hónapban. Hogyan, hány órára számolom a napi szabadságot? Olyan bérelszámolási listát láttam, ahol a szabadság 1 napjára 8 óra figyelembevételével számítják ki a napi bért. Helyes ez? Ha az átlag órabér 700 forint, mennyi az egy napi szabadságra jutó távolléti díj összege? Hány órát veszek figyelembe 1 nap szabadság esetén? Előre is köszönöm a válaszát!

Egyszerűsített foglalkoztatás 4 napra Kérdés

Van egy egyéni vállalkozó, aki 2015. 04. 17-én indította a vállalkozását, majd június 11-étől szünetelteti azt. Így összesen 59 napot volt "éles". Most a Forma 1-re kapott felkérést (parkolóőr). Ezt egyszerűsített foglalkoztatás keretében szeretné megoldani. Alkalmottja nem volt, így, ha jól értelmezem a törvényt, akkor napi 1 főt foglalkoztathat alkalmi munkavállalóként. Ezt ugye egész évre kell nézni, tehát elvileg akár 365 napon is foglalkoztathatna alkalmi munkavállalót. Ő 30 embert szeretne 4 napra = 120 nap. Kérdésem, hogy megteheti-e? A vállalkozása eddig csak 59 napig működött, és most is csak a Forma 1 idejére "élesítené vissza". Tehát a 120 nap sehogy nem jön össze. Viszont október-december között (tervei szerint) megint működne. Így éves szinten összejönne a 120 nap. Tehát elvileg beleférne a keretbe, de mi van akkor, ha valamiért mégsem "élesíti vissza" ősszel a vállalkozását? Elvileg az a vállalkozás, amely nem foglalkoztat alkalmazottat, az napi 1 főt alkalmazhat alkalmi munkavállalóként, ami akár úgy is lehet, hogy például 1 napra 365 embert. Tehát egyenlőtlen elosztásban is. Eddig viszont csak 59 napot volt éles a vállalkozás. Kérdésem, hogy akkor ezt az 59 napot kihasználhatja, de a többi időre csak bejelentett alkalmazottként dolgozhatnak? Válaszát előre is köszönöm. Szabóné Monika

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő tárgyi eszköz beszerzés és támogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink