54 találat a(z) aláírás cimkére

Transzferár-nyilvántartás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégcsoportunkban lévő két cég ügyvezetőn keresztül kapcsolt viszonyba került egymással. Középvállalkozás lévén jogszabály szerint transzferár-nyilvántartási kötelezettségünk van. Egy szakmai fórumon hangzott el, hogy amennyiben két cég között közös ügyvezetés által kapcsolt viszony keletkezik, köthető egy olyan megállapodás a két cég között, hogy a kapcsoltságot eredményező közös ügyvezető nem ír alá a két cég között semmilyen szerződést. Ez által a transzferár-nyilvántartási kötelezettség megszűnik. Természetesen más aláírásra jogosult ügyvezetővel rendelkezik mindkét cég. Legyen szíves a fenti témában tájékoztatást adni. Köszönöm.

Szabadság-nyilvántartás a dolgozóknak Kérdés

Kedves Szakértők! Arra szeretnék egyértelmű választ kapni, hogy a munkavállalókkal kell-e aláíratni, s egyáltalán kötelező-e kiállítani szabadság-engedélykérőt? Vagy elég, amit a bérszámfejtőprogram listáz a szabadságok után, s azt vagy kilépéskor, vagy évente egyszer aláíratni velük? Köszönettel

Aláírásbélyegző használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyházi fenntartású köznevelési intézményben a házipénztári ki- és befizetésekhez pénztárbizonylat készül. Belső egyházi szabályozás alapján utalványozás és pénzügyi ellenjegyzés nélkül kifizetést nem lehet teljesíteni. A kifizetést megelőzően az alapbizonylatot (például számlát) az arra jogosultak saját kezű aláírásukkal utalványozzák és ellenjegyzik. Az alapbizonylat alapján kiállított pénztárbizonylaton az utalványozás, ellenjegyzés, pénztárellenőrzés igazolása nem saját kezű aláírással, hanem aláírásbélyegzővel történik. A pénztárellenőr saját kezűleg csak az időszaki pénztárjelentést (havonta kétszer van pénztárzárás) írja alá. Az utalványozó és a pénztárellenőr esetében az intézmény pénzkezelési szabályzatában a pénztári bizonylatokon az aláírásbélyegzővel történő aláírást megengedi. Arra, hogy ezeket a bélyegzőket ki használhatja, a szabályzat konkrétan nem tér ki. A gyakorlatban a pénztárbizonylatokra az aláírás-bélyegzőket a pénztáros nyomja rá. A fenntartó belső ellenőre az aláírásbélyegzők használatát kifogásolja, szerinte ezeknek az aláírásoknak a pénztárbizonylatokon is eredetinek kellene lenni. Ebben az esetben mi lehet a szabályos eljárás, és az milyen jogszabályokra vezethető vissza? Válaszát előre is köszönöm.

Ki írhatja alá a számlát? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Eddig mind a belföldi, mind az exportra vonatkozó számlákat az ügyvezető írta alá, exportszámla esetén le kellett adni a vámkezeléshez az aláírási címpéldány másolatát is. Az ügyvezető távollétében/betegszabadsága alatt ki írhatja alá a számlákat? Adhat-e meghatalmazást az ügyvezető a cég alkalmazásában nem álló családtagjának vagy mindenképp alkalmazott kell legyen a számla aláírója? Szíves segítségét előre is köszönöm.

Számla aláírása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy a számlákat nem kell aláírni, és bélyegzővel ellátni, csak szerepelni kell rajta a cég nevének, adószámának és címének? A számlát elég csak két példányban kinyomtatni, nem kell, mint régen, négy példányban (én úgy tudom)? Előre is köszönöm a válaszát. Üdv: Anita

143 milliárd forint! Kész a szerződés, ennyiért épül a Puskás Stadion Cikk

Aláírták a Puskás Ferenc Stadion rekonstrukciójának tervezéséről és kivitelezéséről szóló szerződést ma a beruházó Nemzeti Sportközpontok és a kivitelezést elnyerő konzorcium képviselői.

M30-as aláírása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdést tettem fel a mai napon: http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_6_M30as_alairas_nelkul_adu#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Erre Ön azt válaszolta, hogy érdemes. Ennél én egy kicsit pontosabb és határozottabb választ szeretnék kérni, mivel egyrészt nem mindegy a dolgozó szempontjából, hogy szenved-e ő ezért bármilyen hiányosságot, másrészt mi könyvelőirodaként iszonyú energiákat fektetünk abba, hogy ügyfeleink aláírtan-bélyegezve küldjék ki munkavállalóiknak az M30-as és hasonló igazolásokat, míg sokkal egyszerűbb, olcsóbb és gyorsabb lenne e-mailen átküldeni. Harmadrészt abba is nagy energiákat fektettünk eddig, hogy akinek munkavállalóként eddig hiányzott az aláírt igazolása, annak legyen ilyen, pedig ezt a kört is szívesen kihagynánk - ha lehetne. Tehát kérem legyen kedves bővebben kifejteni, hogy kell-e az aláírás, bélyegzés, illetve miért véli úgy, hogy érdemes lenne a dolgozó szempontjából aláírt példányhoz jutni? Köszönöm!

M30-as aláírás nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alkalmazott e-mailben kapta meg a tavalyi évre vonatkozó M30-as igazolását egy cégtől, aláírás, bélyegző nem volt rajta. Nincs ellátva elektronikus aláírással, időbélyegzővel, semmivel, egy sima e-mail érkezett. Kérdésem, hogy elfogadható-e így az igazolás, vagy abból a magánszemélynek szükséges szereznie egy aláírással (és ha kell) bélyegzővel ellátott példányt is ahhoz, hogy hitelesnek lehessen tekinteni és felhasználhassa a bevallása elkészítésének és egy későbbi esetleges adóellenőrzésnek a során? Válaszát előre is köszönve.

Elég a névbélyegző a munkáltató jognyilatkozatára Cikk

A Kúria kimondta: alakilag érvényes a közös megegyezésről szóló megállapodás akkor is, ha az okiratot a munkáltatói jogkör gyakorlója nem írta alá, hanem azon csupán a névbélyegző szerepel.

Öröklés: fontos döntés a Kúriától, felülbírálta korábbi határozatát Cikk

A Kúria öttagú tanácsának abban a kérdésben kellett állást foglalnia, hogy alaki okból érvényes vagy érvénytelen-e az az öröklési szerződés, melyen az egyik tanú aláírása nem olvasható, de a tanú személyét a másik tanú megnevezte, aki az aláírást a magáénak ismerte el.

Szerződés aláírása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérem a segítségét. Egy utazási iroda szerződései 70 százalékát e-mail-ben vagy telefonon köti, majd ezt írásba foglalja, és e-mail-ben megküldi az utasának. A kérdésem az, hogy ez a szerződés érvényes-e abban az esetben, ha az utas nem küldi vissza az aláírásával ellátva postán vagy beszkennelve e-mail-ben, de a részvételi díjat részben vagy egészben kifizeti. Ráutaló magatartásnak minősül ez? Köszönöm a segítséget!

Szerződés szabályai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy két cég közötti szerződéskötés szabályos-e, hogy ha az egyik fél a szerződést aláírva e-mailen elküldi a másik cégnek? A másik cég aláírja, majd vissza küldi e-mailen. Tehát az eredeti aláírás nincs meg egyik félnek sem a másiktól. Válaszát előre is köszönöm.

Évzárás előtt elhunyt beltag Kérdés

Egy bel- és egy kültaggal működő bt. beltagja ez év januárjában elhunyt. Új beltag nem lépett be a bt.-be. Jogosult-e ebben az esetben a kültag a beszámoló elfogadására, valamint annak aláírására? A beszámolót mérlegképes könyvelő készítette.

Tagikölcsön-szerződés aláírása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője likviditási problémák miatt tagi kölcsön befizetésére kényszerül. A szerződést aláírhatja úgy is, mint hitelező magánszemély és, mint adós a kft. részéről? A tagi kölcsön befizetéséről kell a tagoknak határozatot hozniuk? Köszönöm előre is a segítségét!

Egyéni vállalkozók, figyelem! Erre kell ügyelni az szja-bevallásnál Cikk

Az egyéni vállalkozók a 2015. évi személyi jövedelemadó (szja) bevallást 2016. február 25-éig kötelesek benyújtani a 1553-as jelű nyomtatványon. Ez a határidő vonatkozik az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélyekre is.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesítés jövedeleme

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink