104 találat a(z) bankkártya cimkére

Egyre több a bankkártyás csalás Cikk

Több mint 37 százalékkal növekedett a tavalyi harmadik negyedévben a bankkártyás visszaélésekkel okozott kár – írja a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank adataira hivatkozva.

E-matrica, e-útdíj: új azonosítási rendszer április 1-jétől Cikk

Kétszintű ügyfélazonosítást alkalmaz a bankkártyával végzett e-matricás, illetve e-útdíjas vásárlásoknál a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) hétfőtől weboldalain (ematrica.nemzetiutdij.hu, illetve hu-go.hu).

A NAV soha, semmilyen körülmények között nem kér bankkártyaadatokat! Cikk

Naponta több bejelentés is érkezik a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetéhez (NBSZ NKI), miszerint a közelgő adóbevallási időszakra hivatkozva adathalászok próbáltak megszerezni ügyfélkapus bejelentkezési és bankkártyaadatokat. A csalók repertoárja egyre szélesebb, már nemcsak e-mailben, hanem sms-ben, sőt, élő telefonhívással is próbálkoznak – figyelmeztet a NAV.

Pénztárgépszalag könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy húsboltban eladáskor fizetnek készpénzzel, utalvánnyal és bankkártyával. Hogyan kontírozom a bankkártyást és az utalványt? A pénztárgépszalagon leolvasható, hogy mennyi a bankkártyás fizetés és az utalvánnyal való fizetés.

Bankkártyás árbevétel vendéglátásban Kérdés

Kisvendéglőben a helyben fogyasztás esetében a vendég (általában cég, magánszemély is) bankkártyával fizet. Pénztárgépen kívül van bankkártyaleolvasó és külön modul alapján számlázó program. A vendég számlát kér a fogyasztásról. Ez rögzítésre kerül a kártyaleolvasóban. Az online pénztárgépbe viszont nem, nyugta nem kerül kibocsátásra, mert a vendég számlát kér. 1./ A leírt eljárás megfelel a törvényi előírásoknak? Nem okozhat problémát, hogy az online pénztárgépbe nem kerül rögzítésre a bankkártyás bevétel ? 2./ A vendéglátó egyéni vállalkozó, egyszeres könyvvitelt vezet. A leírt bankkártyás árbevételt milyen módon és milyen időpontban köteles a naplófőkönyvben szjaalapot képező árbevételként és fizetendő áfaként könyvelni ? 3./ Az éttermi szolgáltatás számla szerinti értéke 19 000 Ft, a vendég (aki a számlát is kéri) bankkártyával 20 000 Ft-ot fizet. A vendéglőben nincs szervízdíj, a borravalót a pincérek kapják "ajándékba" a vendégektől. Hogyan kell ebben az esetben az 1000 Ft borravalót könyvelni ? 4./ A vendéglátóipari szolgáltatásról kiállított számlán hogyan kell szerepeltetni az 5 százalékos áfakulcsba tartozó ételt, alkoholt nem tartalmazó saját készítésű italt, süteményt, desszertet, kávét, illetve a 27 százalékos italokat? A számlában soronként tételesen kell felsorolni, vagy mint éttermi szolgáltatás, összesíteni gyűjtősorokban? Például: ételforgalom 5% 4 fő 12 000 Ft, saját készítésű ital 5%, 4 fő 4000 Ft, egyéb ital 27% 3 fő 3000 Ft, összesen 19 000 Ft? A szíves válaszadását köszönöm.

Karbantartás lesz az OTP Banknál Cikk

Karbantartás lesz az OTP Bank kártyarendszerével, ami az internetes fizetési szolgáltatást is érinti – olvasható a NAV honlapján.

Cég nevére kért számla kifizetése saját bankkártyával Cikk

Bt. nevére kért számlát magánszemély egyenlítette ki a saját bankkártyájával. Az üzletben szóltak neki, hogy a magánszámláról történő bankkártyás fizetés nem szabályos. Igaz-e ez, és van-e erre vonatkozó törvény, szabály? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.

Céges számla fizetése saját kártyával Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bt. nevére kért számlát saját bankkártyával egyenlítettem ki. Az üzletben szóltak, hogy ilyenkor (ha nem céges kártyával, illetve készpénzzel fizetek), külön díjat számolnak fel és ez a bankkártyás fizetés különben sem szabályos. Ez igaz-e és van-e erre valamilyen törvény, szabály? Köszönettel: Fidler Gáborné

Magánszámláról történű utaláskor céges számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy amennyiben egy magánszemély a saját magán bankszámlájáról utal részünkre előleget, és kéri az előlegszámla kiállítását egy cég (kft., bt.) nevére, kiállíthatjuk-e cégnévre az előlegszámlát? Mi a helyzet, ha magán bankkártyával fizet, de cégnévre kér számlát, kiállíthatjuk? Előre is köszönöm a választ!

Új bankkártya rendszert vezet be a Budapest Bank Cikk

Új bankkártya rendszert vezet be a Budapest Bank, ezért október 25-én csütörtökön, valamint 26-án pénteken könyvelési, pénztári és pénzforgalmi bankszünnapot tart – közölte a hitelintézet az MTI-vel, csütörtökön.

Fiatalok pénzügyeit vizsgálta az Intrum Cikk

A legfiatalabb generáció a legoptimistább, ha pénzügyekről van szó; a magyar fiatalok jellemzően váratlan kiadásokra és ingatlanvásárlásra takarékoskodnak legtöbbet – derült ki az Intrum európai fogyasztói fizetési jelentéséből, amely a 18-24 év közötti fiatalok pénzügyi szokásait vizsgálta.

Csekkbefizetés bankkártyával – hogyan könyveljük? Cikk

Egy kft. a csekkes számlákat bankkártyával fizeti ki, postán. Ezt hogyan kell könyvelni? – kérdezte az Adózóna olvasója.Tirpák Anita mérlegképes könyvelő és adószakértő, a Corvin-Alkusz Kft. munkatársa válaszolt.

Csekkbefizetés bankkártyával Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a csekkes számlákat bankkártyával fizeti ki, postán. A vállalkozói bankszámlán megjelenik a kifizetett összeg. A számlákat szállítóra ajánlott könyvelni? Vagy pénztáron, és a kifizetett összeg készpénzfelvételnek minősül? Köszönöm válaszát!

Nem vállalkozói tevékenység terhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem az alábbi kérdésben legyen kedves megosztani álláspontját velünk: Az adóév folyamán többször előfordult már, hogy társaság vállalkozó ügyfeleink olyan tételeket fizettek bankkártyával, melyek saját használati céljaikat szolgálták. Ez jellemzően akkor fordul elő, mikor valamelyik tulajdonos tag a cégben meggondolatlanul vásárol. Ezeket az összegeket mi nem vállalkozói tevékenységgel kapcsolatos kiadásra könyveljük, de nem vagyunk tökéletesen tisztában az adóterheivel. Az világos, hogy ezen tételek adóalap-növelő hatásúak társasági adóban. De ezen túlmenően is kellene legyen (szerintünk) valamilyen kapcsolódó jogkövetkezmény, hiszen az így könyvelt tétel fogyasztja a cég házipénztárát/bankját, vagyis tulajdonképpen kiveszi a tag ezt az összeget a társaságából (olyan kicsit, mintha osztalékot kapott volna). Kérdésem az, hogy pontosan hogyan járunk el helyesen az ilyen módon lekönyvelt tételek esetében? Állásfoglalását előre is köszönjük.

Húszéves bankkártyaügy a Kúria előtt, az Európai Bíróság előzetes döntése kell Cikk

Előzetes döntéshozatali eljárást kezdeményez az Európai Bíróságnál bankokat és bankkártya-szolgáltatásokat érintő versenyügyben a Kúria.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Öregségi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Nyíltvégű lizing

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

A traszferár és az áfa kapcsolata

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink