188 találat a(z) ingatlanvásárlás cimkére

EU országbeli ingatlanvásárlás Kérdés

Ingatlanvásárlás, vagyonszerzési illeték Kérdés

Iparterület-vásárlás Kérdés

Ingatlanvásárlás Kérdés

Ingatlanvásárlás Kérdés

Gazdasági társaság ingatlan- (nyaraló-) vásárlása Kérdés

Ingatlanvásárlás cégre Kérdés

T. Szakértő! Egy kft. szeretne vásárolni egy olyan ingatlant, amiben a család életvitelszerűen élne a felső két szinten, az alsó szinten viszont a kiskereskedelmi boltjuk működne, webshoppal, raktárral. Az lenne a kérdés, hogy megtehetik-e, hogy az egész ingatlant cégre hiteleztetik és kiadják a családnak bérbe a szokásos piaci áron, vagy mivel családi ház, ezért ez nem is lehetséges, akkor sem, ha a földhivatali papíron elkülönítik az alsó szintet mint bolt/üzlethelyiség és raktár? Tudna tanácsolni nekik valamit, hogyan járnának a legjobban ez esetben? Mindenképp a cégből szeretnék fizetni a hitelt. Mik lesznek az adó vonzatai ennek az összetett ingatlanügyletnek? Köszönöm szépen a segítségét!

Sokaknak komoly gazdaságösztönző lehet az NHP Hajrá hitelprogram Cikk

A mikro-, kis- és középvállalkozások számára április 20-án indított NHP Hajrá Hitelprogram, széleskörű felhasználhatóságával, rugalmas feltételeivel és nagyvonalú keretösszegével feloldhatja a jelenlegi cash-flow nehézségeket, és a jövőbeli növekedés motorjává válhat – véli Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner partnere, vezető tanácsadója.

Több banknál is elérhető már az 5,9 százalékos személyi hitel Cikk

Megjöttek az új kormányrendelt szerinti kölcsönök: több banknál is elérhető az 5,9 százalékos személyi hitel, elsőként az OTP Bank, a K&H Bank, és a Takarékban kínálja az 5,9 százalékos személyi kölcsönt., olvasható a Bank360.hu elemzésében.

Ingatlanvásárlás árverésen Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. árverésen ingatlant vásárolna, amiért fizetni kell az árverési előleget és a licitküszöb összeget. Ezeknek a kontírozásában kérek segítséget. Köszönöm.

Ingatlanvásárlás, felújítás, továbbértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. Egy vállalkozás az alábbi tevékenységet végzi: használt ingatlant vásárol, amelyet felújit, illetve bútorokkal berendez. Ezt követően az ingatlant értékesíti. A kérdésem az lenne, hogy az alábbi tételeket miként kell könyvelni: - az ingatlan beszerzése; - anyagvásárlás (pl. parketta, csempe stb.); - felújítás során igénybe vett vállalkozók munkadíja (burkoló, asztalos, villanyszerelő stb.); - a megvásárolt bútorok értéke, amelyek az ingatlannal együtt kerülnek értékesítésre; - ingatlanhoz kapcsolódó reklámköltségek (pl. hirdetés, prospektus készítás, fotózás). Szeretnénk tisztán látni, hogy ebben az esetben a fent felsorolt tételeket miként kell könyvelni: áru, anyag, saját termelésű készlet vagy egyéb módon. További kérdés, hogy a december 31-én fennálló felújítás költségeit milyen főkönyvi számra szükséges nyilvántartásba venni? Köszönöm!

Személyi jövedelemadó – ingatlaneladás, -vétel Kérdés

Abban az esetben, ha 2018. januárban lakásvásárlás történt 14 millió forint értékben, és a lakást 2019. augusztusban eladták 18 millió forintért, ugyanakkor 2019 októberében ez az összeg teljeskörűen fel lett használva újabb ingatlanvásárlásra, akkor keletkezik-e szja-fizetési kötelezettség? Az új ingatlan ára 23 millió forint volt. Köszönöm válaszukat.

Ingatlanvásárlás telephely céljára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaság használt ingatlant vásárol telephely céljára. Az eladó ingatlanértékesítés tekintetében be van jelentkezve az áfakörbe. A vevő visszaigényelheti-e az áfát annak ellenére, hogy ő ingatlanértékesítés tekintetében az általános szabályok szerint adózik, tehát nincs bejelentkezve áfakörbe. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Új építésű ingatlan értékesítése, használt vásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy ingatlanforgalmazással foglalkozó (de áfakörös) vállalkozás. Az új építésű ingatlan elkészült (alvállalkozó generálkivitelezésben), eladásra került, 5%-os kedvezményes áfával. Ez a kft. használt ingatlant vásárolt magánszemélytől, melyet a felújítás után bérbe szeretne adni. Kérdés: a most vásárolt használt ingatlan felújításához vásárolt anyagok, igénybevett szolgáltatások áfája visszaigényelhető-e?

Bérelt ingatlan megvásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk 20 éve bérli egyik kft.-tagunktól az ingatlanát. Ezt az ingatlant szeretnénk megvásárolni. A bérleti szerződésünkben a bérlet időszaka alatt magasabb összegű értéknövelő beruházást is hajthatunk végre, amit meg is tettünk a 20 év alatt. Értéknövelő beruházás bruttó értéke 30 millió forint, a könyv szerinti érték 12 millió forint. Vásárlás után hogyan kell rendezni a bérelt ingatlanon végzett beruházásokat? Piaci értéknek 13 millió forintot határoztunk meg közösen. – A bérbeadó megvásárolja 12 millió forint plusz áfa összegért, vagy térítés nélkül átveszi a magánszemély. Kell-e áfát fizetnie, illetve mi után fizeti a 15 százalék szja-t, szochót? A bérbeadó nem tart igény rá, és nem is hajlandó a beruházási növekmény ellentételezésére. Mi a helyzet az szja-val és az áfával? – A megvásárolt ingatlan értéke csökkenti-e a kivaalapot? – A megvásárolt ingatlan értékére rá kell-e vezetni a bérelt ingatlan T oldalán lévő beruházást és a hozzá tartozó értékcsökkenést? – Adózás szempontjából melyik megoldás lenne a legmegfelelőbb a bérlő és a bérbeadó részéről? Köszönettel: Sáriné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Nagy összegű kölcsön

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink