166 találat a(z) kényszertörlés cimkére

Kényszertörlés bevallása Kérdés

A cégbíróság meghozta a végzést, elrendelte a kényszertörlést. Ilyenkor még milyen bevallásokat kell beadni, illetve mérleget kell-e még beadni, illetve a felosztandó vagyon után milyen adófizetés keletkezik, és azt a cég vagy a magánszemély vallja be év végén?

Megszűnő cégek nyomában: harmaduk kényszertörléssel tűnik el Cikk

Idén, az első négy hónapban a cégbíróságok 4378 vállalkozás nevét húzták ki kényszertörléssel a céglistáról, 32 százalékkal kevesebbet, mint 2016 első négy hónapjában (6429). A 2012 augusztusában bevezetett jogintézmény hozzájárult a gazdálkodási fegyelem javításához – tájékoztat a feketelista.hu portál, amelyen a 14 közhiteles állami nyilvántartásnak csak az egyike a kényszertörölt cégek köre.

Kényszertörlés Kérdés

Tisztelt Szakértő Egyszemélyes kft. megalakulása óta nem szerzett árbevételt. A tulajdonos egyetlen jogviszonya ebben a kft.-ben van, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulék lett elszámolva neki. Mivel semmiféle adót nem fizetett az évek alatt, szeptemberben megkezdték a kft. kényszertörlési eljárását, melyet 2016.12.20-ig lefolytattak, és 2017.02.08-án a bíróság megszüntette a céget. Azzal, hogy milyen bevallásokat kell elkészíteni a NAV felé, azzal tisztában vagyok. A NAV elévülés miatt törölt kötelezettségeket, ez eddig az egyetlen „bevétele” a cégnek, januárban pedig teljesen lenullázták a folyószámláját (4,5 millió forint). Ez a könyvelésben mivel állítható szembe, hogy nullás legyen minden kötelezettsége („kényszertörlést lezáró bírói végzés" – ez áll a NAV-folyószámlán) illetékként, egyéb ráfordításként? Valamint 680 ezer forint tagi hitel van a cégben, melyet mivel visszafizetni nem tud, ha a tulajdonos lemond róla, akkor illetékköteles-e, és az „AVBA”-n be kell-e jelenteni?” Köszönettel.

Törölt adószám és a kényszertörlés kapcsolata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelemre vonatkozóan a magyar közlönyben a következőket olvastam: Adószám státusza: törölt adószám, kezdete: 2016.10.13. Kérdéseim: 1. A törölt adószám után lesz-e kényszertörlési végzés? 2. A törölt adószám előtti nappal kell-e zárni a könyveket, és beadni 30 napon belül a bevallásokat? Köszönettel várom válaszukat ! Üdvözlettel:W.Andrea

1708-as bevallás kényszertörlés esetén Kérdés

Bt. kényszertörlése esetén a 1708-as bevallást be kell nyújtani a kényszertörlés előtti napig. De a továbbiakban, ha a vezető tisztségviselő munkaviszonyban látta el a képviseletet, akkor a kényszertörlés elrendelésének napját követő időszakára nullásan kell benyújtani a bevallást Ny-ként,vagy kell benyújtani 1708-as bevallást és fizetni járulékokat? Ha igen, akkor a korábbi munkaviszony szerint vagy mint vezető tisztségviselő legalább a minimálbér után addig, amíg nem kényszertörlik a bt.-t? Mi van akkor, ha ez átfordul felszámolásba? A1771-es bevallást a kényszertörlés kezdő napja utáni időszakra már nem kell benyújtani? Üdvözlettel: K.

Új adóslistákat közölt a NAV Cikk

Legalább fél éve folyamatosan nagy összegű adóval tartozó magánszemélyek, illetve egyéni vállalkozások, valamint nem magánszemély adózók legfrissebb listáit közölte ma honlapján a NAV.

Cégbíróság felé igazolás és egyéb kérdések Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, ha a cégbíróság kényszertörlésről szóló végzése azt tartalmazza, hogy a volt vezető tisztségviselő gondoskodjon a cég iratainak elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségek teljesítéséről és ezek megtörténtét a bíróság felé igazolja, hogyan történik ez az igazolás? Be kell küldeni az ügyfélkapun beadott bevallások nyugtáit a cégbíróság felé? Üdvözlettel: K.

Kényszertörlés bt. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy beltagból és egy kültagból álló bt. kényszertörlésének bejegyzése indul el márciusban, mert különböző okok miatt a társasági szerződést nem tudták megváltoztatni. A vezető tisztségviselőt, vagyis a beltagot, valószínűleg el fogják tiltani gazdasági tevékenység folytatásától. Ez vonatkozik a kültagra is? A bt. évek óta nem végez tevékenységet, bevétele és kiadása nincs. Hogyan zajlanak a kényszertörlés lépései? Ha mondjuk április 1-jével elrendelik a kényszertörlést, tehát ez megjelenik a cégközlönyben, akkor már nem lehet ez ellen fellebbezni? A bevallások beadása a kényszertörlés bejegyzésének napjától számítva 30 napon belül kell beadni idén január 1-jétől a kényszertörlés kezdete előtti nappal a bevallásokat D2-es jelzéssel? 1729, mérleg, 1701, 1708, valamint még a tavalyi évre vonatkozó mérleget és a 1629-es bevallást. A beltag munkaviszonyban látta el a tevékenységet, mikor kell őt kijelenteni? Az egész kényszertörlési időszakban ő jogosult beadni a bevallásokat? A törlés második szakasza a bejgyzés napjától a törlés előtti napig van D2-vel? A beltagot is ki kell jelenteni, és a 1708-at nullásan kell beadni? A harmadik időszak a törlés napjának hónapja, amikor is a 1708-as, a 1765-ös és a 1729-es bevallást is M – megszűnt jelzéssel kell ellátni, és a mérleget harmadjára is be kell nyújtani a kényszertörlés miatt?Hogyan változik meg a kényszertörlés folyamata, ha valamelyik fél tartozást jelent be a cégbíróságnál? Az iparűzésiadó-bevallás elévülése mennyi idő? Köszönöm.

Kényszertörlés vagy végelszámolás? Kérdés

Kényszertörlés vagy végelszámolás? A cég egyetlen vezető tisztségviselőjének betegségéből adódó mulasztás miatt a cégbíróság a cég kényszertörlését rendeli el valószínűleg. A cég megszűnését nem bánják koruk és a betegség miatt, adótartozás nincs, megbízható adózónak minősülnek, már alkalmazott sincs. Beltag heti néhány órában van alkalmazva. Mennyi előnnyel jár, ha megpróbálják elérni, hogy végelszámolásssal szűnjenek meg, mintha marad a kényszertörlés? Hogyan zajlik a kényszertörlés, melyek a lépései, veszélyek? Köszönettel: K.

Katás bt. kényszertörlése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. 12. 16-ával a cégbíróság kényszertörlési eljárást indított egy katás bt.-vel szemben. A társaságnak november 15-éig volt bevétele ténylegesen, tehát a katabevételekről a bevallásait be tudjuk adni. Mivel a katatörvény szerint ezzel a nappal megszűnik kisadózónak lenni és egyben átkerül a számviteli tv. hatálya alá, azonban ettől a naptól kezdve tevékenységet nem folytathat, van-e további teendője a mérleget és egyéb vagyonfelosztást illetően? (A kényszertörlés azért történt, mert a két tag közül az egyik meghalt, és 6 hónapon belül nem vettek be másik tagot.) Várom szakértői válaszát. Köszönettel: Verik Piroska

Kényszertörlés és tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kényszertörlés alá került vállalkozásnál a tulajdonosok nem jelentik be a könyvekben szereplő tagikölcsön-követelésüket. A kényszertörlés kezdő napját megelőző nappal a vállalkozás beszámolót és társasági adóbevallást készít, melyben ez a kötelezettség még szerepel. Miután a vállalkozással szemben követelést nem jelentettek be, a cégbíróság idővel törli a társaságot a cégnyilvántartásból. A kényszertörlés kezdő napjától a törlésig milyen bevallási kötelezettségek vannak, s záró számviteli beszámolót kell készíteni? A be nem jelentett követelés kapcsán nem keletkezik ebben az időszakban társaságiadó-és illetékfizetési kötelezettség? Köszönettel.

Tagi kölcsön rendezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cégbíróság kényszertörlési eljárást indított egy vállalkozással szemben, mert nem vette át az iratait. A vállalkozásban hátrasorolt kötelezettségek között nyilvántartott tagikölcsön-tartozása van. Hogyan tudná a tartozást rendezni, hogy a felszámolási eljárást elkerülhesse? Milyen adó- és illetékvonzata lenne? Köszönettel:

Cégvagyon Kérdés

Kényszertörlési eljárás során a cégbírósággal közölni kell a cég vagyonát és kötelezettségeit. A mérlegben eszköz oldalon készlet, pénz és követelés szerepel, míg a forrás oldalon jegyzett tőke és eredménytartalék. Kérdésem, ezek közül mi számít a cég vagyonába?

Kényszertörlés alatti cégbe gyesről visszatérő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni szakértői tanácsát. Adott egy kft, amely már több mint 1 éve kényszertörlés alatt van. Lassan 2 éve nem folyik munka a cégben, s árbevétele, vagyona sincs. De: még a termelő időszakban tgyásra ment egy dolgozó, akinek most augusztus közepén lejár a gyes. A cég visszavenni nem tudja, hiszen már nem működik, nincs sem irodája, sem eszközei, sem munkája. Hogyan lehet ilyenkor kiléptetni a dolgozót, illetve hogyan lehet szabályosan eljárni? A cég nem tudja őt tovább állományban tartani, de a törvényesen járó összegyűlt szabadságokra sincs keret. Erről lemondhat egy nyilatkozatban a dolgozó? Vagy számfejteni kell neki aztán majd, ha felszámolásra kerül a cég, akkor a felszámoló kifizeti a kapott keretből a dolgozót? Milyen lehetősége van a munkáltatónak és milyen a "volt" dolgozónak? Köszönöm szépen a segítségét és a tájékoztatását!

Behajthatalan követelés Kérdés

Beltag meghalt. A társaság 4 évvel ezelőtt adott a beltagnak határozatlan időre 1 500 000 forintot. Jelenleg kényszertörlés alatt áll a bt. Ez a követelés kezelhető-e behajthatatlan követelésnek? A hagyatéki eljárásban erről a tételről nem esett szó.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő tárgyi eszköz beszerzés és támogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink