406 találat a(z) kölcsön cimkére

Fizetési előleg vagy kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Cégünk dolgozója 300 ezer forint fizetési előleget szeretne kérni. Ezt azonban úgy kérné, hogy 6 havi részletben legyen az aktuális havi fizetéséből levonva, azaz havi 50 ezer forint. Van erre lehetősége a cégnek? Vagy ez inkább már kölcsön? Ha kölcsön, azt a cég a saját dolgozójának adhatja (szabad felhasználásra, nem lakásvásárláshoz) kamatmentesen? Mi lenne a legjobb megoldás? Köszönjük szépen a segítségét!

Személyi jövedelemadó Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Sok-sok éve kölcsönt adott az egyik magánszemély egy másik magánszemélynek. Az adós a kölcsönnek csak egy részét fizette vissza, amit ügyleti kamatként számoltak el. A kölcsönadó engedményezési szerződést kötött egy harmadik személlyel. A követelés értékét az adós ellen közben folyó végrehajtási összegben állapították meg (azaz késedelmi kamat és meg nem fizetett tőkerész), ám a valódi eladási (engedményezési) ár ennél sokkal alacsonyabb lett (hiszen nem biztos, hogy be tudják hajtani a követelést az adóson). Keletkezik-e a kölcsönadónál adóköteles jövedelem? Az engedményezési ár és az évek alatt kifizetett kamat meghaladja a kölcsönadott tőkét, de kevesebb, mint a végrehajtási követelés. Köszönöm a segítséget.

Egyéni vállalkozó eszközei kölcsönfedezet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (katás, alanyi áfamentes) kölcsönből vásárolt, kizárólag termelési célú eszközöket, ahol a kölcsön visszafizetésének zálogai maguk az eszközök voltak. A vállalkozó nem tudja a kölcsönt visszafizetni, így a termelőeszközök a kölcsönnyújtó tulajdonába kerülnek. Van-e bármilyen áfa-, illetve illetékfizetési költelezettsége a vállalkozónak vagy a kölcsönnyújtónak?

Lélegeztetőgépen az Alitalia Cikk

Az olasz kormány újabb áthidaló kölcsönt hagyott jóvá az Alitalia légitársaságnak, hogy fenntartsa a cég működését, amíg nem sikerül új befektetőt találnia.

Uzsorások: jogerősen elítéltek egy házaspárt Cikk

Az ügyészi indítványnak helyt adva jogerősen két év, illetve egy év szabadságvesztéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy uzsorázó kevermesi házaspárt, akik nélkülöző sértetteknek kölcsönöztek pénzt – közölte a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség.

Kamatjövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tulajdonosai (akik nem vezető tisztségviselők, nem személyesen közreműködő tagok, nem állnak munkaviszonyban a társasággal) a társaságnak kölcsönt nyújtanak, melyre negyedévente kamatfizetés történik, szerződés szerint. Szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben milyen járuléklevonási kötelezettség terheli a társaságot? Köszönöm!

Ennyien vették már igénybe a csokot Cikk

Augusztus végéig 114 ezer család igényelte a csokot, ami az átlagos gyerekszámmal kalkulálva csaknem félmillió magyar embert jelent – közölte mai sajtótájékoztatóján Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár. A támogatási összeg eléri a 340 milliárd forintot.

Személygépkocsi használatba, kölcsönbe, bérbeadása, kft. más kft.-nek Kérdés

Egy kft. a pénzügyi lízingbe vett személygépkocsiját 3 évre használatba adja egy másik kft.-nek, melyben a tulajdonosok között van azonos. A használatba adásról milyen szerződést köthet? Mi minősül használatba adásnak, vagy kölcsönadásnak, vagy bérbeadásnak? Milyen jogszabályban található meg a használatba adás, kölcsönadás, bérbeadás fogalma, amit alkalmazni kell? A gépkocsi üzemeltetője ki lesz, be kell jelenteni a hatóságoknál, vagy nem szükséges? Cégautóadót ki köteles fizetni? A gépkocsit használó ezen szerződés alapján milyen költségeket számolhat el? Például üzemanyag, szerviz, biztosítás. Köszönöm szépen válaszukat.

Elévülés Kérdés

T. Szakértő! Egy Ingatlanra a tulajdoni lapon tartozások vannak be jegyezve. Cégtől felvett kölcsön, Elmű-, földgáz-, telefontartozások. A tartozások 2005, 2007, 2008, 2009, 2012, 2018-tól vannak bejegyezve. Ezeknek van-e elévülési ideje? Válaszát köszönöm.

Egyéni vállalkozó kölcsönt ad cégnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egyéni vállalkozó ad kamatmentes kölcsönt cégnek, keletkezik-e az egyéni vállalkozónál vállalkozói adóalap-növelési kötelezettség? Illetve a társaságnál keletkezik-e adóalap-korrekció ?

Cég/magánszemély ügylet rögzített árfolyamon Kérdés

Tisztelt Szakértők! Cég külföldön készpénzért gépjárművet vásárolna. Az egyik magánszemély tag rendelkezik a megfelelő összegű euróval, amit kölcsönadna a cégnek rövid időre. Olyan kölcsönszerződést szeretnének kötni, mely szerint forintban is vissza lehet fizetni a tartozást, a kölcsönadás napi MNB-árfolyamon rögzített forintösszegben, elkerülve ezzel az esetleges árfolyamkülönbözetet. Ez így működőképes? Származhat ebből az ügyletből akár a cégnek, akár a magánszemélynek bármilyen plusz fizetési, bevallási kötelezettsége? Köszönöm előre is válaszukat.

Kölcsön engedményezése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Következőkben kérném a segítségüket. Van egy kft., amely kölcsönt nyújtott egy másik kft. részére. A kölcsönt a kölcsönbevevő át szeretné ruházni egy magánszemélyre, aki a kölcsönt nyújtó kft.-nek a pénzt kifizetné. A kérdésem, hogy a kölcsönt felvevő cég átruházhatja/átadhatja a kölcsönt egy magánszemélynek? A magánszemélytől a kölcsönt nyújtó cég átveheti a kölcsönadott pénzt?

Fióktelep Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném segítségét: Van egy osztrák anyacég, magyarországi fiókteleppel. Ez a fióktelep 2018.08.hóban alakult és 2019.01.01-re kitűzte a végelszámolás kezdetét. Az anyacég még 2018-ban pénzt adott a fióktelepnek a költségei finanszírozására, a fióktelep ennek egy részét felélte (fióktelep nevére szóló számlák könyvelve lettek fióktelepnél), a maradék pénz, amit nem költöttek el, 2019-ben kerül visszautalásra anyának. 2018-ban, hol, illetve hogyan kell kimutatni az anyától kapott pénzt? Több mindent olvastam már róla, de melyik a helyes? 1. Ha a kölcsön 451-en van? – (ekkor bevétellel szemben veszem le a kölcsönről az elköltött pénzt)? 2. Ha a kölcsön 411-en van? – (ekkor a teljes kölcsön itt van, vagy csak amit nem költött még el a fióktelep, az elköltött pénzt, mivel szemben vezetem ki)? 3. Más megoldás? Segítségét előre is köszönöm.

Babaváró program: 10 milliós kamatmentes kölcsön állami kezességvállalással Cikk

Benyújtotta a kormány a családvédelmi akcióterv bevezetéséhez szükséges törvénymódosításokról szóló törvényjavaslatot.

Magánszemélyek közötti kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két magánszemély között milyen feltételekkel jöhet létre kölcsönadási szerződés. Például 10 millió forintot ad kölcsönbe a párom, 5 éves futamidőre. Kamat nélkül is megteheti? Milyen szja-, illetve járulékfizetési kötelezettség vonzata van a kölcsönadónak és a kölcsönbe vevőnek? Lehet-e ezt magánokiratba foglalni, szerződőkkel és tanúkkal? Szükséges-e, célszerű-e ügyvédet is bevonni az ügyletbe? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lakóingatlan, áfalevonás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Termékcsomag áfája

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink