133 találat a(z) módosítás cimkére

A követelések kezelése az áfában. Ellenérték módosítása, árengedmény Cikk

A számviteli törvény, illetve a direkt adózási szabályok (társasági adózás, jövedelemadózás) több helyen foglalkoznak azon speciális esetekkel, amikor az adóalany követelése módosul. Ennek legtipikusabb esetei a követelés-elengedéssel, vagy behajthatatlanná válással valósulnak meg. Három cikkből álló sorozatunkban forgalmi adózási szempontból szeretnénk ezt a rendkívül izgalmas kérdést körüljárni. Elsőként a követelések (pontosabban az ellenérték) módosításáról, illetve az árengedmények egyes eseteiről írunk.

Számla módosítás 2018-ban Kérdés

Számlát módosíthatok-e "számlával egy tekintet alá eső okirattal"? Például egy házszám módosítása esetében. Könyvelőnk állítása szerint ez a fajta módosítása a számláknak már nem lehetséges.

Fiatal gazdák: módosultak a támogatási feltételek Cikk

Megjelent a „A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás” című (VP2-6.1.1-16 kódszámú) felhívás legfrissebb módosítása, amely a beadott pályázatok üzemméret-számításának módját érinti – hívja fel a figyelmet az Agroinform.hu.

Hibás pénzforgalmi áfa bejelentkezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagy problémával szembesültünk. 1,5 éve alakult kft.-t pénzforgalmi áfakörbe jelentette be az ügyvéd. Sajnos erről tudomásunk nem volt, jogszerűen nem is választhattuk volna, mivel mind a várható, mind a tényleges árbevétel időarányosan és arányosítás nélkül is meghaladta a választhatósági küszöbértéket. Kérdésünk: mit lehet ilyenkor tenni, ha a bevallásokat normál áfásként adták be, lehet-e visszamenőleg módosítani a bejelentkezést ebben az esetben? Köszönöm: Mikro

Munkaszerződés módosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vegyeskereskedést üzemeltet. A kérdéses alkalmazott itt van 1992-től főállású munkaviszonyban. A vállalkozónak évek óta stagnál a bevétele és mindennapi likviditási problémái vannak. Mivel a forgalom gyenge, így a dolgozó napi munkaidejét négy órában szeretné meghatározni, amihez a dolgozó nem járul hozzá. A munkavállaló 2019 decemberében tudna elmenni a nők 40 éves kedvezménnyel nyugdíjba. Elmondása szerint járt a munkaügyi tanácsadáson valamelyik központba és azt tanácsolták neki, hogy mondjon ő fel, és az indoklásba írja bele, hogy a munkaidő-csökkentéssel hátrányos helyzetbe kerül, és akkor köteles a munkáltató végkielégítés szabályait alkalmazni. A vállalkozó nem elküldeni akarja, csak csökkenteni a munkaidejét. Ha végkielégítést kell fizetni, "bezárhatja az ajtót". A dolgozó 1961-es születésű, így még szerintem nincs védett korban sem, mivel az öregségi nyugdíj korhatárt 2025-ben éri el. Mit tud tenni a vállalkozó ebben a helyzetben? Ha valóban így van, hol találom a törvényben? Mielőbbi válaszát megköszönve, tisztelettel : Szabóné

Munkaszerződés módosítása a minimálbér emelése miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hivatkozva az alábbi kérdésre és a rá érkezett válaszra: http://adozona.hu/kerdesek/2016_1_19_szukseges_munkaszerzodes_modosita_fwv Mivel nem kötelező a módosítás írásba foglalása, de összességében most célszerűbb lenne elkészíteni, mint később, így a kérdésem az lenne, hogy ezt milyen dátummal kellene elkészíteni, még a hatályba lépése előtti 2017. decemberivel, vagy készülhet mostani dátummal is, hivatkozva arra, hogy a módosítás 2018.01.01-től él? Válaszát köszönöm!

Munkaszerződés módosítása Kérdés

Egy évvel ezelőtt megkértem a jogi feladatokkal megbízott cégünket, hogy egységesítsék a munkaszerződéseiket a már állományban lévő kollégáknak is. Sajnos most ismertem fel azt a tényt, hogy a szerződés és a kapcsolódó "munkarend" (nem tájékoztató, azt nem írtak) több pontban nem megfelelő. Például a munkaszerződés és a "munkarend" több pontban azonos. Alapesetben egy tájékoztatóba írandó pont a munkaszerződésben szerepel, vagy van olyan pont (kollektív szerződés hatálya alá nem tartozik), ami sehol sem szerepel. A cég dinamikusan bővül, ezt a szerződést sok új kollégával is aláírattuk. Mit lehet ilyenkor tenni? Köszönöm a segítségét!

Egyetlen ellenzéki javaslat kapott parlamenti többséget – mérlegen a jogalkotás Cikk

Az Országgyűlés összesen 208 törvényjavaslatot fogadott el idén, 18 százalékkal kevesebbet, mint négy évvel korábban, ugyanakkor ötödével többet, mint 2009-ben.

Gazdák, figyelem: 36 vidékfejlesztési pályázat módosult! Cikk

A gazdák vidékfejlesztési beruházásainak eredményes megvalósítása érdekében a Miniszterelnökség 36 vidékfejlesztési pályázatot módosított.

Szinte az összes adótörvény módosult Cikk

Megjelentek a 193. számú Magyar Közlönyben a november 14-én elfogadott adótörvény-módosítások.

Változó adókulcsok: az áfatörvény 2018-tól hatályos módosításai Cikk

Az áfatörvény módosítási javaslatairól szóló háromrészes cikksorozatunk első részében a kedvezményes adókulcs alá besorolt ügyleteket, valamint az egyes bejelentési kötelezettségek áfatörvénybe való átemelését vizsgáljuk.

Lakáscélú hitel munkáltatói támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a munkavállalójának a lakáshitele törlesztéséhez adómentes támogatást szeretne adni. A feltételeket megvizsgáltuk egyetlen kérdésben nem vagyunk biztosak. A munkavállaló a lakása megvásárlásához a felvett hitelt három alkalommal módosította. A megkötött szerződést egy alkalommal bankon belül átütemeztette, majd átment egy másik bankhoz, ahol hitelkiváltás történt, majd bele is törlesztett a meglévő hitelbe, hogy gyorsabban teljen. A hitel maga jelenleg is a lakáshoz kapcsolódó, de a tőke kintlévőség jelentősen kevesebb. A kérdés az, hogy a jelenleg élő hitelszerződést lehet-e alapul venni, vagy az először megkötött hitelszerződés az alapja a támogatásnak?

Ilyen büntetésekre számíthatunk jövő évtől az új Art. alapján Cikk

A napokban került az Országgyűlés elé az adózás rendjéről szóló új törvény tervezete. A törvényjavaslat alapján jövő évtől mégsem emelkedne a késedelmi pótlék és az önellenőrzési pótlék mértéke, viszont egyszerűsödne a mulasztási bírság szabályozása.

Módosítani kell majd a munkaidő-beosztást? Változhat az Mt. Cikk

A parlament döntésére vár az általános közigazgatási rendtartásról szóló törvény hatálybalépésével összefüggő törvények és egyes egyéb törvények módosításáról szóló törvényjavaslat. Ennek 202. §-a érinti a munka törvénykönyve néhány rendelkezését. Szintén kezdeményezték az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény módosítását a mentesített keretösszeg vonatkozásában.

Alkalmi munka utólagos átminősítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az időben beküldött alkalmi munkaviszony bejelentésére kapott NAV-válasz alapján a szóban forgó 5 napot normál megbízásos jogviszonnyá kellett alakítani, mert a munkavállaló már átlépte az éves 90 napos határt. Az 5 napra fizetett díjat ennek megfelelően vallottuk be 90 százalékos adóalappal, és fizettük meg valamennyi közterhét. Kérdésem: a bejelentést kell-e/tudjuk-e módosítani? (A foglalkoztatás megvalósult. Az eredeti bejelentőlap – az egyszerűsített foglalkoztatás bejelentésére szolgáló űrlap – értelmezésünk szerint nem használható törlésre, és a normál jogviszony bejelentésére használható űrlapon sem jelenthetek be utólag megbízást.) Tisztelettel: könyvelő

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlanértékesítés jövedeleme

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink